Vanaisa Vokk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

totsendi Riga-22

+3
urmet48
tumbleweed
totsent
7 posters

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

totsendi Riga-22 Empty totsendi Riga-22

Postitamine by totsent Püh Juun 17, 2012 11:56 am

Niisiis, taasavastasin oma Riga-22, mis oli kuuris mattunud 20 aastase kultuurkihi alla. Taaskohtumine oli rõõmus ja lootust andev.
Testiks pumpasin kummid täis. Esikumm lõhkes tohutu pauguga. selge, kohe sõita ei saa.

Kütus, vist A-76 segatud suvalise kättesaadava õliga, oli muutund pruuniks olluseks ning varasemast kogemusest targana, võtsin karbussi ja kõik mis selle lõgaga kokku puutusid, lahti ja puhastasin. Asi oli seda väärt. Lisaks valasin õli käigukasti, mis oli sealt ilmselgelt haihtunud.
Peale ühtlase ja arusaamatu väga kleepunud mustuse kihi eemaldamist, küünla puhastamist ja sädeme kontrolli läks mootor käima. Jee! Tuled läksid põlema ja pläristi töötas.

Kuid hädasid on tal palju.
Sumpa on kadunud. Leektoru on muidu alles.
käigutross katki
siduritross katki
esipiduri tross puudub
esikumm koos sisekummiga lõhki
karter lekib
käivitushoova miski vidin puudu, mis ta paigale fikseerib
vasak jalahoidja puudu ning see koht kuhu see kinnitub vigane. Välja veninud ja vindita.
hark puudu
Kindlasti tuleks surveastet mõõta ja pilk silindrisse visata, kui kriimuline ta on?
Piip on ise remonditud. ja ehk oleks mõistlik ära vahetada.
Süütega (elektronsüüde) on ilmselt mingid jamad, mulle tundub, et säde on liiga nõrk. Madalal pöördel sureb ära ja suurel gaasil hakkab samuti surema. Mis säde vahe peaks olema sellel mootoril?
käepidemed pudenevad ka laiali.
tagaamordid on vist liiga pehmeks vajunud. Peaaegu kohe vajub põhja.
Esiamortide katted on puudu, need kummilullad.
Paak lekib. Mitte hullusti. Aga ebameeldiv on. Korra on epoga parandatud.

Mul pole õrna aimugi, kust kõike sellist kraami leida võib ja kas üldse on midagi sellist kusagil saadaval?
Mõni pood ikka on veel alles, või on kõik vanakraami turu ja taastamistehnikate teema?

totsendi Riga-22 Img1545js

totsendi Riga-22 Img1548p
totsent
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 192
Age : 55
Registration date : 17/06/2012

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by tumbleweed Püh Juun 17, 2012 10:02 pm

Edu sulle ja õliseid näppe.Pane ka pilte.Aga sellist kraami saab enamasti näiteks täikadelt ja mina olen oma enamus jupid ja asjad saanud kas mõne tuttava või kellegi teise käest ostes ja uusi osi olen ostnud tartu turult ,seal on jalgratta poes nii moppide kui ka võrridele juppe.
Edu
tumbleweed
tumbleweed
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 321
Age : 27
Registration date : 18/10/2010

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by totsent Esm Juun 18, 2012 5:16 am

Kuidas neid pilte saab panna? Ma ühekorra proovisin aga feilisin.
totsent
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 192
Age : 55
Registration date : 17/06/2012

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by urmet48 Esm Juun 18, 2012 6:50 am

totsendi Riga-22 Scaled.php?server=201&filename=img1545jstotsendi Riga-22 Scaled.php?server=812&filename=img1548p

Pildil parem hiireklõps ja sealt valid "copy image URL" Teksti aknas valid "image" ja selle peale vajutades tuleb teksti aken. Siis parem hiireklõps ja paste. Edasi "enter" ja "send". Panin su pildi siia jutu kohale Wink
urmet48
urmet48
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 539
Age : 41
Registration date : 24/03/2009

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by totsent Teis Juun 19, 2012 4:43 pm

Tänud abi eest.
Lisaks kommentaar, et roosaks värvisin ta 21 aastat tagasi, kui esiteks punane tundus rõve ja põhimõtteliselt muud peale valge musta ja punase saada, käepärast polnud. Nii sai raam must, paak hall ja porikad roosad Roosa tundus igatahes lahe värv. Siis ei olnud inimesed värvide pärast väga krampis ja ei omistanud neile väga sügavaid tähendusi.

Aga ikkagi, paluks soovitusi kust ma võiksin leida trosse? piisab kui saaks keskmise trossigi uue, välised kestad on terved.
Samuti uued rehvid? Vaevalt et neid kusagilt täikadelt saab. Need võiks ikka uued olla. Puhas kulumaterjal.
Kas on mõni pood? Mul pole vähimatki ettekujutust, kus ja millal toimuvad täikad ja millistel Tallinna turgudel võiks sobrada.
totsent
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 192
Age : 55
Registration date : 17/06/2012

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by tumbleweed Teis Juun 19, 2012 6:56 pm

Tallinas : http://www.intermoto.ee/kontakt
Seal on nii moppide kui ka võrride ja rollerite juppe.Muidu täikadelt saab ja turult ka vast aga tartus on ka turg kust saab uusi juppe.
tumbleweed
tumbleweed
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 321
Age : 27
Registration date : 18/10/2010

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by totsent Kolm Juun 20, 2012 9:00 pm

No muidugi! See on ju see kuulus Matrossovi pood Smile Eile käisin seal ja ma sain kõik hädavajalikud vidinad ja asjad. Nii et see aparaat hakkab sõitma. Ma mäletan selgelt, et viimati, kui seal käisin 20 aastat tagasi, ei olnud sealt saada praktiliselt mitte midagi ja siis see mopeed jäigi kuuri seisma. Õu jee! Ma ei suuda ära oodata, millal ma saan näpud õliseks teha Smile
totsent
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 192
Age : 55
Registration date : 17/06/2012

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by Ilmar Kolm Juun 20, 2012 11:30 pm

Palju õnne, magus pala. Smile
Tekkis kohe isu oma mini kallale asuda. :]

Ilmar
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 76
Age : 30
Registration date : 15/07/2011

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by totsent Nelj Juun 21, 2012 12:42 am

Nonii, kohe tekkisid küsimused:
1. Mis on õige sädevahe? 0,6mm?
2. Kui palju ja millist õli peab karterisse sisse kallama?
3. Kunagi sai sõidetud bensiiniga A-76 ja mingi suvalise sisse segatud õliga. Praegu alla 95 pole saada midagi ja mis sinna sisse oleks mõistlik segada? Ja kui palju?

Tal on puudu spidomeeter, kuid tross ja spidokas oleksid koheselt saadaval. Kas seal mootoris on mingid tükid tüüpiliselt katki või puudu? Ma ei saa hetkel vaadata. Või on tross mis tavaliselt kakti läheb? Mis mehhanism seda kiirust üldse näitab? Murran pead, et kas spidokas ära osta või mitte. Asjata raha kulutada ka ei tahaks, et kui asi mingi eksootilise jupi taha pidama jääb.

Selle masinaga on minul igatahes seotud ainult head mälestused nii, et kui ta tõepoolest sõitma saab, siis on veel topelt magus.

Mul on vedelemas originaalmootor Š-62. Põhimõtteliselt töötab. Viimati töötas. Ma saan aru, et see ei ole nii vastupidav kui V-50, kuid ta on rohkem sellise ajaloolise väärtusega. nn. pidupäevadeks peale panemiseks Smile Mingeid täiendavaid kommentaare nende kahe mootori kohta?
totsent
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 192
Age : 55
Registration date : 17/06/2012

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by urmet48 Nelj Juun 21, 2012 5:21 am

Sädevahe 0,6mm jah. Kütusest 95 ja 5L bensiini kohta panen tavalist 2-taktilise õli ~150ml. Sisuliselt sama segu on mis mootorsael. Mootorisest pole vahet, kumba kasutad. Mõlemad on korraliku hoolduse puhul töökindlad. Tehase poolt on käinud š-62 mootor.Spidokas rohkem seline tehaseelement. ga ta sul mingit ülimat täpsust nagunii ei näita. Olemas võiks ju olla. Samas kui olemas on, võiks ka toimida Rolling Eyes
urmet48
urmet48
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 539
Age : 41
Registration date : 24/03/2009

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by totsent Reede Juun 22, 2012 4:27 am

Nonii, "vanasti" võis igaüks, kel vanust üle 18 sõita sellise riistapuuga kelleltki luba küsimata. Nüüd aga on vaja registreerida ja veel kindlustusele pappi maksta nagu sõiduauto eest. Täiega nõme!
Jälle oled sa kusagile registrisse kantud ja keegi jälgib kalapilguga et sul maksud makstud oleks ja jälle saab trahvi teha, et pole kindlustust või registris või mis iganes.
Huvitav kas load peavad ka olemas olema sellise asja jaoks?
See tuli mulle ausaltöeldes suure (ebameeldiva) üllatusena.
Sääreväristaja kui primaarne vabaduseallikas osutub hoopis kohustuste ja koormuste allikaks.

totsent
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 192
Age : 55
Registration date : 17/06/2012

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by totsent Reede Juun 22, 2012 4:30 am

Raip! Ma pean oma sõiduriista regama enne 1. Juulit! Kas ma sain ikka õieti aru? Minu mopeed ei ole ju kusagil varem registreeritud.

_________________________
Ühtlasi peavad alates 01.07.2012.a registreeritavate mopeedide tehnonõuded (nt tuled, müra, heitmed) vastama Euroopa Liidus kehtestatud nõuetele (olema sertifitseeritud). Kuni 01.07.2012 registreeritavatele mopeedidele ei rakendata Euroopa Liidus kehtestatud nõudeid ning sellised mopeedid peavad vastama leebematele tehnonõuetele. Leebemate tehnonõuete puhul on rakendatud põhimõtet, et kõik liiklus- ja keskkonnaohutud mopeedid, mis vastavad mopeedi valmistaja poolt ettenähtule, oleks võimalik registreerida.
-----------------------------------------
totsent
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 192
Age : 55
Registration date : 17/06/2012

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by tumbleweed Reede Juun 22, 2012 9:36 am

Seda arvelelvõttmise värki pikendati esimese jaanuarini.
tumbleweed
tumbleweed
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 321
Age : 27
Registration date : 18/10/2010

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by totsent Reede Juun 22, 2012 11:16 am

Ongi jah, edasilükatud, ei pea tormama kuhugi. Ehk siis millalgi suve lõpus regan ära kui kõik vinksvonks korras.
Leidsin siis selle teksti sealt mnt.ee'st ka üles:

daatum 18.06.2012
-------------------------
Reedel kooskõlastusele saadetud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi määruse eelnõu sisu kohaselt pikendatakse mopeedidele, mis olid kasutusele võetud enne 01.juulit 2011, kehtivaid leebemaid tehnilisi nõudeid registreerimisel aasta lõpuni. Eesmärgiks on võimaldada taoliste mopeedide registreerimist lihtsustatud korras ka pärast 1. juulit.
totsent
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 192
Age : 55
Registration date : 17/06/2012

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by totsent Püh Juun 24, 2012 11:34 am

Nonii, asjalood said siis nii kaugele, et sain talle hääled sisse ja tegin väikse proovisõidu
totsendi Riga-22 Scaled.php?server=31&filename=img6147pn

Kohe tuli välja terve müriaad vigasid ja hädasid, mis olin 20 aasta jooksul unustada jõudnud ning see vähendas oluliselt minu võrri entusiasmi.

Esiteks, kipub 1.käiku välja loopima. Lööb pöörded äkki üles, siis teeb jõnksu ja hakkab vedama. Seda just kõrgematel pööretel. Hakkab nn. jõnksutama. Milles võiks viga olla?

Sidur ei lahuta eriti korralikult. Lisaks viskab sidurit aegajalt laiali. Ehk sidur lammutab iseenda laiali. Siis tuleb õli välja lasta ja uuesti kokku pressida. Siis see pronkspunn,mis sidurit vajutab on üsna väsinud olemisega.

totsendi Riga-22 Scaled.php?server=207&filename=img6141a

Leidsin oma kogutud juppide hulgast ka spidomeetri trossi. Harutasin selle tiguülekande laiali, puhastasin, määrisin ja panin tagasi. Ilmselt peaks see tigu oma pöörlemismomendi saama ketti vedavalt võllilt. Aga millisel moel, jääb minu jaoks saladuseks. Ilmselgelt on mingi vinti omav jupp puudu. On keegi kunagi näinud milline vidin seal vahel käib?
totsendi Riga-22 >server=689&filename=img6138d

spidoka tross käib nii:
totsendi Riga-22 Scaled.php?server=846&filename=img6161eq

Leidsin ka oma Š-62 mootori üles. Täiesti komplektne. Kunagi lolli peaga andsin silindripea ära. Vastu sain miski täieliku jura. Delta või ma ei tea mis asja oma. Kas kusagilt on võimalik õiget silindripead veel saada?
totsendi Riga-22 >server=831&filename=img6148nm

Siis on mul üks ratas, aga ilma laagriteta. Kas sellele leiduvad kusagilt laagrid, tihendid jms. stuff mis seal rummus sees käib?
totsendi Riga-22 >server=846&filename=img6156c

Kas velge saab veel sirgeks, või on lihtsalt veljevahetus?
totsendi Riga-22 Scaled.php?server=221&filename=img6163h

totsent
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 192
Age : 55
Registration date : 17/06/2012

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by Ilmar Esm Juun 25, 2012 4:22 am

Spidoka trossi otsast tee pilti.
Sidurist tee pilti. Siduri see junn, maksab miskine euro-kaks. Praegu on mõistlik ikka jääda v-50 mootori peale - juppe leidub rohkem, samuti on selline klassikaline nö. Kahjuks eriti hetkel kaasa ei oska aidata, aga ära pooleli mõtlegi jätta! Smile

Ilmar
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 76
Age : 30
Registration date : 15/07/2011

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by urmet48 Esm Juun 25, 2012 5:52 am

totsendi Riga-22 Large_24596903_4ddjMinu isendi disainsumbuti Razz

totsendi Riga-22 Riga22oridinaal selline.
urmet48
urmet48
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 539
Age : 41
Registration date : 24/03/2009

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by totsent Esm Juun 25, 2012 9:13 am

Oi tõrva küll, kust ma talle sumpsi saan?! Neid sumpa tüüpe on talle aegade jooksul erinevaid pandud ja mul oligi just selline.

Väike motivatsiooni tõstev video vahele:
https://www.youtube.com/watch?v=Qvr4Pic6oEw

Nii, ja siin on siis näha spidoka mehhanism, ning mul on just see liblikas kadunud, mis pöörlemise kannab keti hammasrattalt üle spidoka trossile.
Vaata siit: https://www.youtube.com/watch?v=gjvenRaR3Uo
@3:23-3:30

Seda on lihtne taastada.

Mul peaks hark ka kusagil alles olema, ainult et ta on sama kadunud kui oli see vana mootor Š-62.

Nii, aga võtsin esimeseks taastamise asjaks lekkiva paagi. Lekib sealt kust pooled on kinni keevitatud. Ideid kuidas seda leket peatada? Ja kust saab seda kummi, mis paagi ümber käib?
totsent
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 192
Age : 55
Registration date : 17/06/2012

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by urmet48 Esm Juun 25, 2012 9:35 am

Lekke peatad korraliku paagiga. kummi, mis tehasest sa enam naljalt ei leia Wink
urmet48
urmet48
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 539
Age : 41
Registration date : 24/03/2009

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by KIIS Esm Juun 25, 2012 10:17 am

Ega siis see kumm ei pea tehase oma 0lema saab ka ise teha. Ja vist oli miski tihend ka mis sinna panna. Smile Ise tehtud ikka kõige parem.
KIIS
KIIS
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 91
Age : 25
Registration date : 01/11/2011

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by oldmoped Esm Juun 25, 2012 10:50 am

Ega Sul äkki ei ole kogemata vanema tüübi (kontaktsüütega) mootori siduri surveplaat sattunud - kuna väntvõllide pöörlemissuunad on erinevad, on ka lukupilud erineval pool ja küljes ei püsi, muidu täpselt samasugused detailid.

Käiguprobleemil saba olla kaks põhjust (või sisi mõlemad korraga) - käsikäikudega mootori puhul lihtsalt reguleerimise viga - tross on natuke lõtv ja ei hoia lihtsalt käiku korralikult lõpuni sees. Kui see on kaua viljeletud tegevus, siis järgnev sellest on see, et käigukasti hammasratta haakivad otsanuudid on nurgad lihtsalt ümmarguseks kulunud.
Selline jõnksutamine on küll rohkem teise käigu levinud probleem - teist käiku hoiab ju sees ainult vedru ja ümaraks kulunud nurkade puhul on üleviskamine kerge tulema.


P.S. õiged mehed paneks ikka Š-62 mootori peale, nagu olema peab.
Twisted Evil
oldmoped
oldmoped
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 428
Age : 53
Registration date : 05/07/2009

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by totsent Teis Juun 26, 2012 12:23 pm

Ma paneks selle Š-62 heameelega tagasi, ainult et tal on silindripea puudu Sad

Ilmselt siis on need nurgad ümaraks kulunud. Mulle meenub, et 20 aastat tagasi oli tal juba üsna mõnda aega see häda ja trosside asendi muutused ei aidanud. Eks kunagi kui mootori lahtivõtmine plaanis, siis vaatab üle.

On mingeid vihjeid, kust seda kummi otsida võiks? Ma sain mingeid vihjeid, et neid paagilekkeid on võimalik peatada, teen proovi igatahes..

Mida spetsialistid soovitavad õliks panna? Ja kust konkreetselt seda saab? Zhiguli õli oli vanasti. Hetkel samuti Zhiguli õli, aga moodsad õlid säilitavad mootorit vast kauem.

Sidur näeb välja selline:
http://desmond.imageshack.us/Himg690/scaled.php?server=690&filename=img6144q.jpg&res=landing

Huvitaval kombel on lekkiv paak väga kasulikuks osutunud, nimelt tilkuva õlise bensiini pritsmed on suures osas masina katnud õhukese õlikihiga, mis n teda mõnusalt rooste eest kaitsnud. Ma olin väga üllatunud kui leidsin oma masina küll õlise kuid väga heas seisundis olevana.
totsent
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 192
Age : 55
Registration date : 17/06/2012

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by urmet48 Kolm Juun 27, 2012 4:04 am

Surveplaat oleks nagu õige. Rolling Eyes Silindripea võtad pildil olevalt mootorilt. Kui sinu mudelil just sutsklapiga silindripea ei olnud. Mul 82 aasta mudelil on sutsklapiga silindripea.
urmet48
urmet48
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 539
Age : 41
Registration date : 24/03/2009

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by totsent Laup Juun 30, 2012 11:45 am

Nonii, tagasi oma Riga juurest. Vahepeal on siis asi edenenud niikaugele, et esipidur töötab jälle, Paak ei leki enam ning ta sai mõlgi välja ja roostetõrjet, ära kukkuv tagumine hammasratas enam ei taha ära kukkuda kohe. Tagumine kumm samuti välja vahetatud. Ning väga halvas seisukorras originaal sumpa tervist niipalju parandatud, et seisab küljes.

No on ikka tegelikult vanakraami ja uunikumi taastamine. Väga paljusid juppe lihtsalt pole ammu enam olemas. Et midagi praktilist ta küll enam ei ole. Otsi juppe taga tikutulega ja käi järgi. Mis on aeganõudev ja kulukas

Aga ikkagi, ta näeb üsna kena välja. Pole küll ooriginaalvärv aga peale õli maha pesemist on päris värske. Käisin täna prooviringil. Ühel teeääres tööd tegeval vanal igatahes lõid silmad särama, lehvitas ja näitas mõlemad pöidlad ülespoole. Ju siis pole sellist imet enam ammu nähtud.

Mootoril ja või süütel on miskit ikkagi viga. GPSiga mõõtsin kiirust. Kuni 36km/h on okei. 38km/h muutub mootori töö ebaregulaarseks ja kui gaasi kohe maha ei lase, sureb täiesti välja. Ning käivitub alles 5 sekki hiljem Sad
Pöörded ilmselgelt ei tõuse normi maksimumi. Sest esimese käiguga ei saa piisavalt suurt kiirust üles, et 2 käiguga normaalselt vedada jaksaks. Ja üldse on kuidagi jõuetu. Kui on tuul vastu, siis võib juhtuda et 2 käiguga edasi ei saa ning iga väiksem mägi võtab võhma välja. Ma mäletan, et vanasti ikka nii hull ei olnud.

Järgmine kord läheb igatahes spidokas külge!!! Kuigi kõik jupid olid olemas, leidsin kolu hunnikust isegi liblika, polnud sllega aega tegelda. Jee, ma pole kunagi näinud ühtegi töötava spidokaga Rigat.

Ilmselt tuleb mootoriga midagi ette võtta. Ma kahtlustan süüdet miskipärast. Proovin süütepoole vahetada. Mul neid 3tk. Mõni ehk töötab ka. Elektroonikaid on ka 3tk. Ning tutikas poest ostetud elektroonika teda käima ei ajanud, kuigi säde oli olemas. Vanaga läks kohe.
Alustuseks lapin vana Š-62 uuesti kokku. Sain õige silindripea ka, nii et läheb käiku. Siis peaks ka 1. käigu välja viskamisest lahti saama. Ning õlilekkest. See võtab vist päris tublisti aega. Siis saab vaadata ka V-50 kõhtu, et mis tal viga on. ja kui hull see käigu hammakas on. Neid peaks saama ju väheke lihvida.
Noja selleks korraks kõik
totsent
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 192
Age : 55
Registration date : 17/06/2012

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by totsent Laup Juul 07, 2012 11:37 am

Nii, vahekokkuvõte.

Viga oligi süütepoolis. Kahju, et mul pole ühtki vanatüübilist süütepooli. Kuuldavasti sai neid uuesti kerida. Aga nüüd lippas igatahes 47km/h välja. GPSiga mõõtsin. Vibratsioon läks nii koledaks, mõtlesin, et jookseb laiali.

Inspekteerisin ja otsisin Š-62 juppe kokku. Toodetud on ta aastal 1981. Silindris on 4 päris suurt kriimu. Uus kolb on juba ammusest ajast sees. Kuida vana nägi üpris armetu välja. Remontkolb on ka olemas. Kunagi võib puurimise ette võtta.
Sidur oli võllilt lahti murdunud, ning mulle meenus tegelik põhjus, miks ma V-50 peale panin. Muidu täiesti komplektne mootor.
Keti Hammasratas on ka äärmuseni kulunud.
On kellelgi aimu kust saab Š-62 keti hammasratta, millel on 13 hammast ja mis on peenemal võllil kui V-50?
Kas neid treitakse kusgail?

V-50, mis hetkel on peal, on toodetud samuti aastal 1981. Siduri trossi pesa korpusel on tehtud epost, sest alumiinium murdus ära. Ise tegin kunagi. Peab vastu küll.

Ning kolmas V-50 on toodetud aastal 1988. Oma noorusele vaatamata tundub olevat päris korralikult peksa saanud. Kuid kuna talle on vidinaid kergem saada, siis katsun seda igapäevasesse kasutusse võtta. Sidur on tal üldse puudu. Kuid muidu samuti komplektne.

Kuram, harki ikka ei leidnud üles. Ma ütlen, et ta tuleb siis välja, kui ma olen asenduse juba leidnud. Sad
totsent
totsent
Kasutaja
Kasutaja

Postituste arv : 192
Age : 55
Registration date : 17/06/2012

Tagasi üles Go down

totsendi Riga-22 Empty Re: totsendi Riga-22

Postitamine by Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele